Яремчанська

ЗОШ І-ІІ ст.№3

І місце у конкурсі " Яремче через 10 років"

10 лютого 2016 року у візит-центрі Карпатського національного природного парку м.Яремче відбулася презентація учнівських проектів на тему: «Як ми бачимо Яремчанський край за 10 років». Організатором та ініціатором конкурсу для учнів старших класів місцевих шкіл виступила ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю», яка півроку назад оголосила про його проведення на теренах Яремчанщини. Основною метою конкурсу було залучення молоді до активної участі в громадському житті Яремчанського краю та привернення уваги мешканців регіону до існуючих проблем та можливих шляхів їх вирішення.

Участь у конкурсі взяли учасники - команди школярів наступних навчальних закладів: Яремчанської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №2, Яремчанської загальноосвітньої школи I-II ст.№3, Яблуницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Ворохтянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Всі учасники тривалий час працювали над дослідженням конкретної проблематики регіону та запропонували своє бачення щодо шляхів її вирішення.

Зокрема, учні Яблуницької загальноосвітньої школи у своєму соціально-екологічному проекті: «З чистого напитись джерела» підняли гостре питання щодо якості та контролю за споживанням питної води. Також вони дослідили місцезнаходження природних джерел с. Яблуниця та створили інформаційну характеристику кожного джерела та умови для споживання води.

Команда учнів Ворохтянської ЗОШ презентувала проект: ««Рідній природі на допомогу», де підняли питання екологічної ситуації у регіоні та засміченості навколишнього середовища на Яремчанщині. Учнями запропоновано більш масово проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення краю щодо необхідності збереження довкілля та дотримання правил сортування сміття.

У свою чергу команда Яремчанської ЗОШ №2 (мікрорайон Дора) у проекті: «Здоров’я населення як важливий чинник розвитку регіону», акцентували увагу на проблемі йододефіциту, що на сьогодні є вагомим чинником погіршення ситуації щодо фізичного і психічного здоров’я населення в усьому світі. Учнями було запропоновано на місцевому рівні розробити та затвердити цільову програму щодо подолання наслідків йодного дефіциту на Яремчанщині.

Водночас, учні Яремчанської ЗОШ №3 (мікрорайон Ямна) у проекті «Створення відпочинково-оздоровчого центру «Здорове життя»», запропонували популяризувати наш туристичний регіон шляхом розширення потужностей діючих об’єктів нетрадиційної медицини. Зокрема, відкрити оздоровчий центр, де була б присутня іпо-, апі- та фітотерапія (лікування кіньми, бджолами і травами), що сприятиме оздоровленню хворих на ДЦП, реабілітації воїнів АТО тощо.

Оцінювало всі роботи учнів журі у складі: голови Правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрія Дзвінчука, члена ГО «Згарда» Анни Абрам’юк, методиста управління освіти виконавчого комітету Яремчанської міської ради Кузик Марії та представника ГО "Центр соціальних та ділових ініціатив м.Яремче" Анастасії Мокій.

Отже, за підсумками проведення конкурсу: «Як ми бачимо Яремчанський край за 10 років» перше місце завоювала команда - Яремчанської ЗОШ №3 (мікрорайон Ямна), друге – Яблуницької ЗОШ, третє - Яремчанської ЗОШ №2 (мікрорайон Дора) і четверте - Ворохтянської ЗОШ. Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами та грошовими преміями.